Nejnovější fotogalerie

Spolek

havirov-historie.cz

Sponzoring

Naši partneřiVyhledávání

Facebook

Facebook.cz

Kontakt

Kamil Křenek
www.havirov-historie.cz
+420 775 878 925
historie.havirov@gmail.com

Pozdrav z Dolních Bludovic 1925

Počítadlo přístupů

TOPlist

Obsah

Aktuální zpravodaj

Náš banner

havirov-historie.cz

Odkazy

Poslední komentáře

Období 2. světové války

Už nějaký čas se snažím prostřednictvím Google map, bohužel bez úspěchu, vypátrat před jakým kostelem stojí strýc Karel se svými spolubojovníky v Boloni (Bologna) 20. května 1945. Bude někdo úspěšnější než já? 20. května 2015 tomu bude 70 let, co si po ...

Zaslal/a: Jasiok  •  Čas: 10.5.2015 1:37

Období 2. světové války

Pokud se chcete podívat jak vypadá současný vzhled bývalého kláštera Sint-Laureins v Belgii, kde poblíž vykonával strýc Karel vojenský výcvik odkazuji na: http://www.zoover.nl/belgie/oost-vlaanderen/sint-laureins/het-godshuis/hotel, který dnes slouží ja...

Zaslal/a: Jasiok  •  Čas: 10.5.2015 1:16

Na zámeckém dvoře

Ještě k těm cenám za fotku.Když uvážíme, že cena piva byla cca na 1,70 Kčs za čepovaný půllitr, pak nebyl Váš náklad, koruna za fotku, zrovna láce. Ovšem jejich cena je z dnešního pohledu nevyčíslitelná.

Zaslal/a: Jan-Szturc  •  Čas: 17.2.2015 16:36

Havířovský zpravodaj o historii města č. 13

U popisku pohlednice není napsáno k domku uprostřed "Okresní velitelství finanční (celní) stráže" - to je ten domek kde byla pošta? V Bludovičáku, Těšínská 7?

Zaslal/a: Jan-Szturc  •  Čas: 17.2.2015 14:17
Kategorie: Činnost spolku

Výprava do železničního muzea - 100 let trati Suchá ve Slezsku-Těšín

Výprava do železničního muzea - 100 let trati Suchá ve Slezsku-Těšín


V deštivou sobotu 14.3.2015 byl uskutečněn výlet do Železničního muzea moravskoslezského v Ostravě. Na vlakovém nádraží v Havířově se sešlo 6 členů spolku, 2 děti do 15 let a jedna nečlenka (prozatím).


Železniční muzeum se nachází v prostoru vlakového nádraží v Ostravě - Střed. Hlavní témata výstavy jsou: 145 let Bohumínsko Košické dráhy, 100 let trati Suchá ve Slezsku - Těšín, 50 let Polanecké spojky.

Výprava do železničního muzea Výprava do železničního muzea Výprava do železničního muzea

Průvodce výstavy p. Jiří Král jako bývalý dlouholetý pracovník ČSD podal vyčerpávající výklad, doplněný o některé zajímavosti a s úsměvem odpovídal i na dotazy.

Výprava do železničního muzea Výprava do železničního muzea

Rovněž jsou k vidění pracovní nástroje, knihy ( jedna váží dokonce 14 Kg), zařízení ke komunikaci, systémy hradel a návěstí, používané od začátku provozu do druhé poloviny 20 století.

Výprava do železničního muzea Výprava do železničního muzea Výprava do železničního muzea Výprava do železničního muzea Výprava do železničního muzea

Po prohlídce se naše ratolesti dočkaly milé odměny - v prostorách muzea je velký panel modelové železnice velikosti modelů TT k podívání a další panel, jenž si dítě může ovládat samostatně. Dále si mohou postavit vlastní trať dřevěné železnice. To co jsme zažili během 2 hodinové návštěvy muzea v nás zanechalo silný dojem. Výstava je do dubna, tak ji nepropásněte.

Výprava do železničního muzea Výprava do železničního muzea Výprava do železničního muzea Výprava do železničního muzea Výprava do železničního muzea

(Text: Lukáš Leština, foto: Lumír Koňař, Kamil Křenek) 

print Formát pro tisk